
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Phosphor Bronze |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 3 mm |
Stock: 884
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07939
Ext.Price$0.07939
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07939 | $0.07939 |
| 10 | $0.07114 | $0.71140 |
| 50 | $0.06374 | $3.18700 |
| 100 | $0.05858 | $5.85800 |
| 500 | $0.05383 | $26.91500 |
| 1000 | $0.04947 | $49.47000 |
| 3000 | $0.04603 | $138.09000 |
| 5000 | $0.04283 | $214.15000 |
